بررسی پاور گرین مدل GREEN GP700A-GED

تهیه یک پاور خوب و استاندارد، نقش اساسی در سلامت و دوام قطعات یک سیستم گیمینگ را دارد. متاسفانه اغلب پاور‌های خوب گران قیمت هستند و کاربران موقع خرید سیستم، اغلب در دوراهی بین انتخاب قطعات اصلی بهتر و یا پاور مناسبتر قرار می‌گیرند. شرکت گرین به همین منظور، محصول جدیدی را به سبد محصولات خود اضافه کرده است، که می‌تواند بسیاری از کاربران به هنگام قرار گرفتن در این دوراهی کمک کند. پاور GREEN GP700A-GED یک پاور گیمینگ است که، همزمان هم توان و امکانات خوبی دارد، و هم از قیمت مناسبی برخوردار است. این پاور از نظر نسبت کارایی به قیمت، به گونه ای است که در بازار ایران در برابر دیگر برندهای پاور و حتی در برابر بسیاری از پاور‌های موجود در سبد محصولات گرین، رقابتی تر است. منبع تغذیه GP700A-GED گرین به تمام استاندارد‌های محافظتی مجهز است و از همه مهمتر، در دو واتیج‌ پر استفاده 600 و 700 واتی عرضه می‌شود که، هر دو کاملا مناسب برای سیستم‌های گیمینگ خانگی است.

معرفی محصول:

در حال حاضر پاور‌های شرکت گرین شامل 9 خانواده می‌شود که سری OCDG و OCPT بخش High End محصولات گرین را شامل می‌شوند و دارای استاندارد مصرف بهینه پلاتینیومی‌هستند. پاور‌های سری HP Evo و UK Plus در بخش Mid-Range محصولات عرضه شده توسط گرین هستند و مجهز به استاندارد مصرف بهینه طلایی می‌باشند.

دو پاور جدید خانواده GED در میانه جدول محصولات گرین قرار می‌گیرند. سپس بخش Entry Level پاور‌های گرین شامل سه خانواده EUD، ESD، و HED می‌شوند که همگی از مدل‌های سابق (EU، ES، و HE) ارتقا یافته و به مدار مبدل DC-DC مجهز شده اند، و به همین خاطر حرف D در انتهای اسم مدل آنها اضافه شده است. کلیه این پاور‌ها به استاندارد مصرف بهینه برنزی 80 پلاس مجهز می‌باشند.

و اما پاور‌های خانواده GED، مجهز به مدار تصحیح ضریب توان Active PFC هستند. مجهز به تمامی‌پروتکشن‌های استاندارد پاور، دارای استاندارد مصرف بهینه 80 پلاس برنزی، و از همه مهمتر، مجهز به دو کابل برق 8 پین پردازنده هستند، که این روزها، به یکی از مهم ترین پیش نیازهای مادربرد‌های مدرن تبدیل شده است.

مدل مورد بررسی ما، 700 واتی است که پرچمدار خانواده GED به شمار می‌رود.

مشخصات فنی:

منبع تغذیه GP700A-GED گرین مجهز به اصلی ترین موئلفه‌های محافظتی یا به اصطلاح Protection‌های حیاتی پاور، شامل OVP/UVP/OCP/OPP/SCP/OTP/SIP است. سیستم محافظتی دیگری هم برای این پاور تحت عنوان NLO نام برده شده که تضمین عملکرد صحیح بدون لود پاور است.

یکی از مهمترین بخش‌هایی که باید کاربران به آن توجه ویژه ای داشته باشند، همین بخش تعداد استاندارد محافظت‌های پاور است. بسیاری از پاور‌های میان رده فاقد پروتکشن OCP یا OTP هستند، اما خوشبختانه گرین در این زمینه سنگ تمام گذاشته و تمامی‌پروتکشن‌های پاور‌های رده بالا را در این پاور به کار برده است تا خیال کاربران از بابت حفظ سلامت قطعاتشان راحت باشد.

از نظر میزان مصرف بهینه، این پاور با برق 230 ولت بالاتر از 86 درصد بهینه مصرف می‌کند و این بدان معنا است مثلا برای در اختیار قرار دادن 250 وات توان به سیستم، حدود 290 وات برق در ساعت مصرف می‌شود. این میزان مصرف بهینه، علی الخصوص برای سیستم‌های اداری و خانگی، کاملا مطلوب است. این پاور همچنین از استاندارد اروپایی ERP 2013 نیز پشتیبانی می‌کند تا در زمان خاموشی سیستم، میزان مصرف آن کمتر از 0.5 وات در ساعت باشد.

در مورد تنوع و تعداد کابل‌ها، منبع تغذیه GP700A-GED گرین دارای یک کابل 24 پین برق مادربرد، یک جفت کابل 4+4 پین برق پردازنده، دو کابل 2+6 پین برق گرافیک که در سر هر کدام یک جفت سوکت 8 پین قرار گرفته، دو کابل برق ساتا که بر روی هر کدام 3 سوکت برق ساتا قرار دارد، و در انتها یک کابل برق مولکس که سه سوکت مولکس بر روی آن قرار دارد.

به غیر از کابل 24 پین برق مادربرد که اسلیو شده است، مابقی کابل‌ها بدون روکش اسلیو و تماما از نوع فلت و مشکی رنگ ساخته شده اند تا مدیریت کابل کشی راحت تر و زیبایی سیستم در نظر گرفته شود. فاصله بین سوکت‌ها و همچنین طول کابل‌ها برای بستن سیستم در اغلب کیس‌های Mid-Tower کاملا مناسب ارزیابی می‌شود.

بحث بعدی ضخامت کابل‌هاست که گرین در مورد کابلهای برق پردازنده و کابهای برق کارت گرافیک، از ضخیم ترین کابل استاندارد ممکن یعنی 16AWG استفاده کرده است. از بابت کابل برق ورودی هم گرین از کابل ضخیم 1mm بهره گرفته که در میان رقبا یک برتری مطلق محسوب می‌شود.

آنباکس و خصوصیات سخت افزاری:

منبع تغذیه GP700A-GED گرین در یک جعبه مشکی شیک و تمییز عرضه می‌شود. مهمترین شاخصه‌های اشاره شده بر روی جعبه پاور شامل واتیج، نمودار‌های تست، پروتکشن‌ها، استاندارد ATX12V 2.4، سایز و تنوع کابل‌ها و علامت استاندارد 80 پلاس برنزی است.

داخل جعبه، پاور، دفترچه راهنما و کابل سیم برق قرار دارد.

نمای اصلی پاور که در سمت کاربر قرار می‌گیرد بدین صورت است. از یه نظر نمای راه راه سفید و مشکی از ظاهر مشکی خالی بهتر است، اما طراحی آن همچنان آنطور که باید و شاید “گیمینگ” طور نیست یا حداقل من انتظار بیشتری از طراحی ظاهری یک پاور گیمینگ داشتم.

در پشت پاور یک کلید روشن و خاموش قرار دارد. همانطور که مشاهده می‌کنید، این پاور فول رنج نیست و صرفا با ولتاژ 200 تا 240 ولت، استاندارد برق ایران/اروپا ساخته شده است. بنابراین علامت 80 پلاس برنزی آن هم در همین ولتاژ تست شده است. این پاور در ریل 12 ولت حداکثر 700 وات توان خروجی دارد. بنابراین حداکثر کارت گرافیکی که ما توصیه می‌کنیم برای این پاور کنید، کارتهای RTX 3060Ti و RTX 3070 است. در ریل‌های 3.3 ولت و 5 ولت نیز مجموعا 110 وات را در اختیار سیستم قرار می‌دهد که حداقل استاندارد ممکن است و دوست داشتیم مجموعا حداقل 125 وات در این بخش خروجی در اختیار داشته باشیم.

تمام کابل‌ها از نوع فلت و کیفیت آنها و سکوت‌هایشان کاملا مطلوب ارزیابی می‌شود.

مشخصات اصلی پاور بر روی برچسبی در جلوی آن نصب شده است.

منبع تغذیه GP700A-GED گرین از فن آوری مبدل Double Forward استفاده می‌کند. این فن آوری از بهره وری بالا و نرخ خرابی بسیار پایینی برخوردار است. شرکت گرین از فیلترینگ دو مرحله ای در بخش ورودی پاور استفاده کرده تا حامل‌های EMI/RFI ایجاد شده توسط ماسفت‌ها و سوئیچ‌های بخش ورودی به شبکه برق شهر نفوذ نکند. همچنین به واسطه دو قطعه NTC Thermistor و MOV (Metal Oxide Varistor) تعبیه شده در این بخش، این پاور در برابر جریان‌های هجومی‌اولیه (Inrush Current) و Spike‌های شدید ولتاژ برق شهر مقاوم است.

شرکت گرین تمام خازن‌های این پاور را از نوع 105 درجه استفاده کرده است. بخش‌های ورودی و خروجی همه به خازنهای 105C فوق العاده باکیفیت و درجه 1 ساخت کمپانی خوش‌نام SamXon مجهز شده‌اند. این خازن‌ها به دلیل فرآیند ساخت مدرن و متریال درجه 1 به کار رفته آن‌ها عمری به مراتب بیشتر از نمونه‌های مشابه دارند.

طراحی حرفه ای مدار چاپی، فاصله خوبی را بین قطعات ایجاده کرده است تا گردش هوای مناسبی بین آنها برقرار باشد. کیفیت سینک‌های خنک کننده به کار رفته در این مدل، کاملا مطلوب ارزیابی می‌شود.

منبع تغذیه GP700A-GED گرین از دو تراشه Supervisor مجزا برای سیستم محافظتی خود بهره می‌برد تا عملکرد این پروتکشن‌ها دقیق‌تر و سریع‌تر از قبل صورت گیرد. این تراشه‌ها وظیفه کنترل Trigger قطعی پاور در زمان بروز اختلال در خروجی‌های هر سه ریل 3.3، 5 و 12 ولت را بر عهده دارند.

فن مورد اسفاده گرین در این پاور، از نوع Brushless سایز 12 سانتیمتری ساخت شرکت Poweryear است. این فن بسیار بی صدا است و حتی در فول لود پاور نیز صدایی از آن به گوش نمی‌رسد. هسته این فن با تکنولوژی Rifle Bearing نسل جدید و اصلاح شده است که در آن یاتاقان دارای شیارهایی مارپیچ گونه است و همین امر سبب می‌شود تا پمپاژ مایع روان کننده به بخش‌های بالاتر شفت نیز برسد. علاوه بر این، طراحی خاص مرکز پروانه فن در این مدل به‌گونه‌ای در نظر گرفته شده تا از نفوذ گرد و خاک به مخزن روغن و شفت جلوگیری به عمل آید. این فن علیرغم نویز صوتی بسیار پایین، عمری شبیه به فن‌های با یاتاقان از نوع Ball Bearing دارد.

سیستم تست:

 سیستم تست لابراتوار مجله سخت افزار
پردازندهINTEL CORE I7 8700K
مادربردMSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON
کارت گرافیکGIGABYTE RTX 3060Ti MASTER
رمG.SKILL TRIDENT Z 3600 CL 16 2X8G
اس اس دی NVMeADATA XPG SX8200 Pro 256G
اس اس دی SATASAMSUNG 860 EVO 250G
کولرGREEN MACHO
پاورGREEN GP700A-GED
کیسGREEN OC STATION
هاب USBUSB 3 ORICO MH4PU
فنCOOLER MASTER MF120R ARGB 3in1
نورپردازیDEEPCOOL RGB 350 LED STRIP
مانیتورLG 27UD69-W 4K UHD IPS 27” LED
خمیر سیلیکنGREEN GT-4 PREMIUM

بررسی:

تست پاور نیاز به تجهیزات دقیق آزمایشگاهی دارد، اما ما در حد توان با استفاده از خوانش‌های نرم افزاری، به بررسی این پاور می‌پردازیم. خوشبختانه پاور 700 واتی موضوع بررسی، برای سیستم تست ما یک منبع تغذیه ایده آل است. برای تست نوسان ریل‌ها و ولتاژ پاور، از نرم افزار OCCT استفاده کردیم.

تصویر فوق در حالت بی کاری، نوسان خاصی را در ریل‌ها نشان نمی‌دهد. ولتاژ نمایش داده شده در ریل 12 ولت، برابر 12 ولت، ولتاژ ریل 5 ولت برابر 5 ولت، و ولتاژ ریل 3.3 ولت نیز برابر 3.3 ولت است.

حال تست پاور OCCT را استارت می‌کنیم تا سیستم کاملا تحت فشار قرار گیرد؛ پس از حدود یک دقیقه، به ثبت ولتاژ‌ها می‌پردازیم. ولتاژ ریل 12، به 11.8 ولت، ولتاژ ریل 5 ولت همچنان 5 ولت باقی ماند و ولتاژ ریل 3.3 ولت نیز همان مقدار باقی ماند.

یک پاور استاندارد نباید تحت فشار، بیش از 3% اختلاف ولتاژ را در ریل‌های اصلی خود داشته باشد و خوشبختانه افت ولتاژ ریل‌های پاور GP700A-GED گرین تحت شرایط کمتر از 2% است، بنابراین نمره خوبی را از این تست دریافت می‌کند.

از بابت نوسان هم مورد خاصی مشاهده نگردید و ثبات ریلی خوبی را از این پاور شاهد بودیم.

یکی از خصوصیات مهم در پاور، Hold Up Time است و به اصطلاح مدت زمانی است که در صورت قطعی لحظه ای برق، پاور بدون اختلال، با استفاده از ذخیره انرژی درون خود برای ادامه برق رسانی سالم به سیستم استفاده می‌کند. این مدت زمان باید به اندازه ای طولانی باشد که فرصت کافی به سیستم‌های Back up و UPS‌ها داده شود تا با ورود به سیستم از قطع برق و خاموشی جلوگیری کنند. صد البته، صحبت از میلی ثانیه است. پاور‌های رده بالا همواره بیش از 16 میلی ثانیه توانایی نگهداری از سنگر برق رسانی را دارند. اما به اندازه کافی به اهمیت این موضوع در پاور‌های پایین رده توجه نمی‌شود. یکی از مشکلاتی که عدم توجه به Hold Up Time استاندارد بوجود می‌آورد، احتمال خاموشی سیستم حتی با وجود UPS است و این موضوع در ادارات و شرکت‌هایی که نباید در آنها سیستم خاموش شود، اهمیت دوچندان پیدا می‌کند. شرکت گرین با طراحی مناسب و استفاده از خازن‌های مرغوب، میزان Hold Up Time این مدل پاور را در 80 درصد لود به 16 میلی ثانیه رسانده است که با توجه به سیستم استاندارد 50Hz و 220 ولتی برق ایران، مدت زمانی بسیار مناسب و کافی است تا سیستم Back Up برق و UPS‌ها در شرکت‌ها و ادارات؛ وارد جریان شبکه شوند. بدین ترتیب از خاموشی کامپیوتر پیشگیری می‌شود.

نتیجه گیری:

پاور GP700A-GED گرین یک پاور برنزی همه کاره است. از نظر قیمت کاملا اقتصادی است، اما برخی از خصوصیاتی آن باعث شده تا در میانه جدول سبد محصولات گرین قرار گیرد. وجود تمام پروتکشن اصلی در کنار بازدهی فوق العاده 89 درصدی که حتی بالاتر از استاندارد 80 پلاس برنزی است، خصوصیاتی است که نمی‌توان در دیگر مدلهای هم قیمت و یا هم رده در دیگر برندها به راحتی یافت.

همچنین، وجود خازن‌های 105 درجه برند تایوانی SamXon، که یکی از تولید کنندگان مشهور خازن برای پاور‌های Mid-Range در دنیاست، و مجهز بودن به دو کابل برق 4+4 پین پردازنده با ضخامت 16AWG، ویژگی‌های مثبت دیگری است که در پاور GP700A-GED گرین به کار رفته است.

پاور قلب تپنده و ضامن سلامت سیستم است، و همواره توصیه ما بر این است که برای پاور کم نگذارید. اما اگر سیستم گیمینگ بسته اید و بودجه ی شما مناسب تهیه پاور میان رده و یا High End نبود، توصیه می‌کنیم بر روی پاور GP700A-GED گرین سرمایه گذاری کنید.

شرکت گرین با توجه به 62 ماه ضمانتی که برای منبع تغذیه GP700A-GED در نظر گرفته است، به کیفیت خوب این پاور ایمان دارد. پاور GREEN GP700A-GED احتمالا با قیمت حدود دو میلیون تومان وارد بازار خواهد شد و بدون شک جزو خوش قیمت ترین پاور‌ها در ایران خواهد بود.

 خرید آن را برای کلیه سیستم‌های اداری و خانگی، و حتی سیستم‌های گیمینگ نیمه حرفه ای که کاربران آنها بودجه محدودی دارند، توصیه می‌کنیم. همچنین در پایان، با توجه به کارایی مناسب، خصوصیات و راندمان مطلوب GREEN GP700A-GED، نسبت به قیمتی که دارد، نشان بهترین ارزش خرید را به آن اهدا می‌کنیم.

مزایا:
 • قیمت عالی
 • ضمانت 62 ماهه گرین
 • دارای ACTIVE PFC
 • مجهز به تک ریل 12 ولت
 • مجهز به استاندارد ERP 2013
 • دارای استاندارد ATX12X 2.4
 • دارای دو کابل برق 8 پین پردازنده
 • مجهز به کابل‌های تمام مشکی و فلت
 • دارای استاندارد مصرف بهینه 80 پلاس برنزی
 • استفاده از خازن‌های 105C شرکت SamXon
 • مجهز به تمامی‌پروتکشن‌های حیاتی پاور OVP/UVP/OCP/OPP/SCP/OTP/SIP/NLO
معایب:
 • ظاهر محصول می‌توانست جذاب تر طراحی شود
پیشنهاد سخت‌افزارمگ:
 • پاور‌های خانواده GED گرین بهترین گزینه برای دوستانی که سیستم‌های گیمینگ رده پایه و متوسط دارند و بودجه آنها به پاور‌های گران قیمت نمی‌رسد، اما دلشان می‌خواهد از یک پاور مطمئن و استاندارد استفاده کنند.
8.2امتیاز8.4پرفورمنس7.5امکانات7.5کولینگ و فن8.6نوع کابل ها7.5طراحی ظاهری8مصرف بهینه9پروتکشن‌ها8کیفیت ساخت9.5ارزش خرید
امتیاز: 5.0 از 5 (6 رای)
کمی صبر کنید...

18 دیدگاه

 1. Avatar Abolfazl گفت:

  با سلام و درود
  والا من یک سالی هست که این پاور رو دارم بسیار هم راضی ام.
  بنده خدا یه کنج داره قشنگ کارشو میکنه

 2. Avatar مهدی ملاشاهی گفت:

  سلام آقای ابیشی خسته نباشید.من همین پاور رو برای core i5 11400f -rtx 3060 -b560 tuf خریدم.میترسم مشکلی پیش بیاد به نظرتون استفاده کنم یا عوضش کنم؟ ترس اصلیم اینه به بقیه قطعات اسیب بزنه. موقع خرید پاور نمی دونستم اگر گولد 650 اش رو بگیرم بهتره (برای اینکه بهینگی پاور بره بالا از مواد بهتر استفاده میشه که در نتیجه کیفیت کار و طول عمر اون پاور بیشتر میشه)

  • Avatar آرمین ابیشی گفت:

   سلام آقا مهدی،

   در مورد پاور هر چی مدل بهتر باشه ما پیشنهادش میدیم. سری GED برای دوستانی است که توانایی مالی محدودی دارند. اگر توانایی مالی دارید، مدلهای رده بالاترش رو میتونید تهیه کنید.

 3. Avatar مهدی گفت:

  کامنتم چرا خودکار حذف شد

  • Avatar آرمین ابیشی گفت:

   حذف نشده، کامنت ها پس از چند دقیقه تایید و نمایش داده میشن. باید کمی صبر کنید.

 4. Avatar پوریا گفت:

  بنده برای سیستمم قصد خرید این پاور رو داشتم منتهی فروشنده بسیار تاکید میکنه که خرابیش زیاده و قطعات سیستم رو هم خراب میکنه
  و اصرار داره 650w tuf gaming رو بردارم
  به نظر شما چقدر این موضوع درسته؟
  سیستمم هم i5 12400 به همراه 3060 هست

  • Avatar آرمین ابیشی گفت:

   آقا پوریا حرف بیخود میزنه، شما همین پاور 700 وات GED گرین رو تهیه کن.

   من پاور 650W تاف ایسوس هم بررسی کردم، پاور بدی نیست. با خرید اون هم مخالفتی ندارم، ولی اینکه دلیل بیجهت بیاره خرابی پاور GED گرین زیاده حرف بی جهتی است. هنوز یک سال هم نشده GED وارد بازار شده، اون خرابیشو از کجاش دیده؟ دروغ میگه.

  • Avatar مهدی گفت:

   سلام داداش من خودم به شخصه همین پاورو یه ماه پیش خریدم دو روز پیش سوخت الانم تو گارانتی هستش گفتن تعویض میکنن ولی چرا باید پاوری که یه ماه کار نکرده خراب شه بردم جایی که خریدم خودشم موند گفت از اول سال تا حالا این دهمین پاور همین مدله که خراب شده خلاصه گرین داره با این کارش اسمشو میبره زیر سوال ولی گارانتی شو قبول داره و برام تعویض کرد فردا میرم تحویل بگیرم

   • Avatar مهدی گفت:

    اقای ادمین خسته نباشید
    به جای این مدل چند پاور ۶۵۰یا ۷۰۰وات خوب برام پیشنهاد میکنید که مطمعن باشه راستش چون این گرین نرسیده به یه ماه خراب شده چشمم ترسیده میترسم قطعاتو بسوزونه
    درضمن کابل کشی و جریان برق و محافظ اینا اوکیه مشکل از پاور بود

    • Avatar آرمین ابیشی گفت:

     مدل 700W HP-Evo رو میتونید بگیرید؟ GREEN GP700B-HP EVO 80 PLUS GOLD

     مدلهای دیگه هم میتونم معرفی کنم ولی گرون تره:
     Corsair HX750 750W Black Platinum
     ASUS ROG STRIX 750G Gold
     Cooler Master MWE GOLD 750 V2 Gold Full Modular
     MSI MPG A750GF Gold
     Antec HCG750 Gold Full Modular

   • Avatar آرمین ابیشی گفت:

    سلام آقا مهدی عزیز،

    خرابی در قطعات پیش میاد و موضوع جدیدی نیست مهم اینه گارانتی پاسخگو باشه. در مورد تعداد خرابی هم باید عرض کنم، آمار مشخصی از تعداد فروش و تعداد خرابی باید در دسترس باشه تا بتونیم نتیجه گیری کنیم مثلا خرابی فلان مدل بیشتره.

    وگرنه ممکنه صرفا چون فروش یک مدل پاور بیشتره، خرابیش بیشتر به چشم میاد.

 5. Avatar بهنام گفت:

  سلام
  با احترام به برند ایرانی چند تا نکته رو میشه اشاره کرد

  یکی اینکه این لیست پروتکشن‌های ایمنی یک مزیت نیست و در اصل یک ضرورت هست …یعنی باید باشه و استاندارده و چیزی برای فخر فروشی به نظر من نداره
  دوم اینکه خازن های سام اکسون در چینی ها (این برند چینی هست زیر مجموعه Man Yue هست) یکی از بهترین ها هستن و جایی خوندم که فقط در چین تولید میشن و مواد اولیه اونها از ژاپن وارد میشه که خب نشونه خوبیه
  ولی 80+ برنز؟در 2021؟ برای 600 700 وات؟؟؟ خیلی کمه
  عملا خیلی یوتیوبر ها دیگه میگن از گلد پایین تر دیگه نخرید بخاطر راندمان پایین
  البته چون در ایران انرژی ارزونه شاید مساله ای انچنان حادی نیست برای تولید و مصرف کننده
  در مورد فن نمیخام بی فن باه مثل خیلی برند های خیلی بزرگ ولی اینکه زیرو آر پی ام نداره خودش یک نکته ای هست
  الان پاور 1000 وات هست زیرو ار پی ام داره چرا برای این نذاشتن؟
  و ای کاش 62 ماه رو میکردید 10 سال که خیال همه راحت میشد…
  موفق باشید

 6. Avatar سجاد جامی گفت:

  سلام آرمین جان به نظرتون میتونه گزینه قابل اعتمادی برای RX 6700 XT یا ROG RTX 3060TI باشه ؟

  • Avatar آرمین گفت:

   سلام دوست خوبم

   یعنی کسی که 35 میلیون تومن پول ROG RTX 3060 TI اینقدر وضعش خرابه و محدودیت بودجه داره دیگه هیچ پولی نداره و نمیتونه یه پاور در حد GREEN 1050OCDG برای سیستمش بخره؟

   با این پاور من RTX 3060 MASTER رو تست کردم پس خیالتون راحت مشکلی برای RTX 3060 Ti نداره ولی آخه باید تناسب رو شما رعایت کنید در انتخاب قطعات.

   نمیشه یه سیستمی بخرید که گوشش 10 برابر دماغش باشه، و چشمش اندازه 2 برابر سایز دستش باشه.

 7. Avatar علی گفت:

  سلام آرمین جان.
  مثل همیشه ، یک بررسی تخصصی و خوب.
  خدا خیرتون بده.
  واقعا زحمت کشیدید.
  یاعلی(ع)

 8. Avatar ستار گفت:

  سلام،GIGABYTE GTX 960؟

 9. Avatar بهادر امید گفت:

  ممنون آرمین جان بررسی خوبی بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورتی که نظر شما حاوی ناسزا، عبارات توهین‌آمیز و تهدید بوده و در تضاد با قوانین فعلی کشور باشد از انتشار آن بدون حذف موارد ذکر شده، معذوریم.
شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.