بررسی صندلی گیمینگ TC200 کورسیر

امروز در بخش لوازم جانبی، به سراغ بررسی صندلی گیمینگ کورسیر TC200 می‌رویم که چند وقتی است در بازار ایران، از فروش خوبی برخوردار است. صندلی گیمینگ از جمله محصولات جذابی است که در سالهای اخیر جایگاه مهمی‌در میان لوازم جانبی کامپیوتر پیدا کرده است.

صندلی گیمینگ کالای منحصرا گیمینگ نیست، بلکه تمام کاربران کامپیوتر، اعم از طراحان، اپراتورها، مدیران، و کارمندان نیز می‌توانند از مواهب صندلی گیمینگ برای حفظ سلامت و راحتی کار با کامپیوتر، بهره‌برداری کنند.

برای یک صندلی گیمینگ، علاوه بر طراحی ارگونومیک و راحتی، با دوام بودن اهمیت بسیار دارد. در همین راستا، در سبد محصولات شرکت آمریکایی کورسیر، تنوع بسیار خوبی برای صندلی‌های گیمینگ وجود دارد.

مدل موضوع بررسی ما، صندلی گیمینگ TC200 کورسیر است که با ضمانت 18 ماهه الماس رایان ایرانیان در بازار ایران برای تهیه در دسترس قرار دارد. در این بررسی همراه ما باشید.

معرفی محصول:

صندلی‌ گیمینگ TC200 ساخت کورسیر تولید سال 2023 است و در چهار مدل تولید می‌شود. دو مدل آن مجهز به روکش پارچه‌ای خنک Soft Fabric در دو رنگ مشکی تک و سفید و طوسی ساخته شده و دو مدل دیگر آن با روکش چرم مصنوعی Plush Leatherette در دو رنگ مشکی تک و سفید و طوسی ساخته می‌شود.

مدلی که امروز بررسی خواهیم کرد، مدل چرم مصنوعی به رنگ طوسی-سفید است.

این صندلی از تمام کاربران تا وزن 121 کیلوگرم و قد 196 سانتیمتر پشتیبانی می‌کند.

شرکت کورسیر برای ساخت این صندلی از طراحی خاص صندلی ماشین‌های مسابقه‌ای استفاده کرده است. طراحی خاص بدنه TC200 به محیط اتاق منزل و یا دفتر محل کار شما زیبایی می‌بخشد.

از نظر ابعادی TC200 توانایی پشتیبانی از کاربران با وزن متوسط را به خوبی داراست. از نظر قدی اگرچه کورسیر 196 سانتیمتر را به عنوان حداکثر در نظر گرفته است اما کلا صندلی‌های گیمینگ برای کاربرانی که قدی کمتر از 190 سانتیمتر دارند، راحت تر هستند.

دسته‌های صندلی TC200 از نوع 4 جهته، یا به اصطلاح 4 بعدی هستند که می‌توانند به سمت بالا و پایین، چپ و راست، جلو و عقب، و همچنین به سمت داخل و بیرون صندلی حرکت کنند. جنس دسته صندلی از پلاستیک سخت است و طراح مثلثی خاصی بر روی آن حک شده است.

پشتی صندلی TC200 با کمک یک اهرم، امکان خوابیدن تا 180 درجه را به کاربر می‌دهد. اگرچه توصیه نمیکنیم تا این سطح پشتی را بخوابانید اما چنین امکانی با این صندلی برای شما فراهم است تا در زمان استراحت بتوانید همچنان روی صندلی از راحتی آن لذت ببرید.

چرخهای این صندلی با قطر 7.5 سانتیمتر است که به نسبت دیگر مدلهای کورسیر از قطر بیشتری برخوردار است. این کاسترها از سیستم ضد لغزش استفاده می‌کنند تا در صورت استفاده از صندلی بر روی سطوح صاف، موقع استفاده، حرکت اضافی نداشته باشد.

اسکلت TC200 تمام فولاد است تا دوام و طول عمر بالای استفاده از آن را در طولانی مدت تضمین کند.

صندلی TC200 کورسیر مجهز به یک بالشتک با روکش پارچه‌ای است تا به هنگام نشستن، پشت گردن شما از حمایت کافی برخوردار باشد.

آنباکس و اسمبل:

جعبه صندلی به رنگ کارتن زرد رنگ است و نمایی از صندلی به همراه آرم کورسیر بر روی آن نمایان است. شرکت کورسیر وزن این صندلی را 25.9 کیلوگرم بر روی وبسایت خود اعلام کرده است.

کلیه قطعات صندلی پک شده درون کارتن قرار داده شده اند. یکی یکی آنها را باز می‌کنیم و طبق دستور العملی که در سایت کورسیر برای اسمبل صندلی آمده است، قطعات را یک به یک بر روی زمین می‌چینیم.

ابتدا به سراغ اتصال چرخ‌ها می‌رویم. چرخ‌های صندلی پایه فلزی دارند که درون پایه پنچ پر بدین صورت با فشار نصب می‌شوند.

تمام ساختار درونی و بیرونی پایه پنج پر فلزی است و رنگ مشکی کاملا بر روی آن به مانند پوششی محافظ عمل می‌کند.

پیستون گازی صندلی از نوع تقویت شده و با دوام است. روغن کاری پیستون به صورت از پیش زده شده است و کاربر نیازی به روغن کاری ندارد. موقع نصب توجه کنید که روغن گریس روی بدنه پیستون پاک نشود. همچنین نیازی به جداسازی پلاستیک قرمز رنگ بر روی پیستون نیست.

کلیه پیچ و مهره‌های نصب صندلی در یک پک پلاستیکی با برچسب متمایز شده اند. به همراه آنها یک عدد آلن نصب قرار دارد.

اگرچه پروسه نصب صندلی بسیار راحت است اما متاسفانه دفترچه ای برای آموزش آن درون جعبه وجود نداشت. خوشبختانه شرکت کورسیر ویدیوی آموزش نصب این صندلی را در یوتیوب قرار داده است که ما آن را در این بخش جهت آموزش تصویری نصب صندلی TC200 قرار می‌دهیم.

جنس کوسن پشت گردنی صندلی از جنس فوم PU، با روکشی بسیار نرم از الیاف خنک و ضد تعریق ساخته شده است.

پشتی صندلی با طراحی زیبا و الهام گرفته شده از ماشین مسابقه ای، ضمن استحکام خوب، نرم و راحت است. در بخش فوقانی جایگاهی برای نصب بالشتک پشت سر تعبیه شده است. آرم کورسیر، در پشت و روی پشت صندلی به زیبایی دوخته شده است.

نشیمنگاه نیز به صورت ارگونومیک طراحی شده است و در مدل چرم مصنوعی دارای منافظی برای عبور جریان هواست.

دسته چهار بعدی صندلی بر روی خود طرحی از مثلث‌های نامتقارن دارند. حرکت دسته در 4 جهت، از جمله، حرکت به سمت داخل و بیرون صندلی میسر است.

کاربر همچنین می‌توان سطح مقطع دسته را به سمت آرنج و یا به سمت مچ دست خود حرکت داده و بسته به راحتی خود، جلو و عقب ببرد.

حرکت دسته صندلی همچنین به صورت چرخش درجا تا حدی به سمت داخل و خارج، گردش می‌کند.

لولا‌ها و بخش‌های مهم حرکتی صندلی، همچنین محل اتصال دسته‌ها به بدنه کاملا فلزی است تا دوام حداکثری صندلی تضمین شود.

بررسی و نتیجه گیری:

صندلی گیمینگ TC200 یک صندلی چند منظوره است. رنگ آمیزی آن به گونه ای است که آن را می‌توان هم در فضاهای جدی با کاربری اداری استفاده کرد و هم در اتاق گیمینگ. به لطف ابعاد مناسب این صندلی، فضای زیادی از اتاق شما اشغال نمی‌شود.

کیفیت دوخت بالا و استفاده از چرم مصنوعی ضد تعریق و ضد حساسیت در ترکیب رنگی طوسی و سفید، واقعا دوست داشتنی است.

ارگونومی‌صندلی TC200 رضایت بخش است، بخصوص اگر بدن توپری داشته باشید. شرکت کورسیر پشتی صندلی را در بخش پایین به گونه برآمده طراحی کرده است تا گودی کمر کاربر را تا حدی بگیرد، اما به نظر نگارند اگر یک بالشتک کوچک برای افزایش حمایت از گودی کمر همراه این مدل عرضه می‌کرد، نشستن بر روی آن از نظر ارگونومی‌تکمیل می‌شد.

تنظیم راحت و حرکت چند جهته دسته‌های صندلی، به کاربر این امکان را می‌دهد تا حتی علاوه بر کامپیوتر، از این صندلی به راحتی بتوان برای بازی با موبایل نیز بهره گرفت. راحتی بی حد و حصر، در عین حال محکم از ویژگی‌های خاص صندلی TC200 کورسیر است.

خواباندن پشتی صندلی که در چند مرحله قفل می‌شود، و تا 180 درجه امکان پذیر است.

صندلی کورسیر TC200 را به مدت یک هفته به عنوان صندلی گیمینگ استفاده کردیم. در طی مدت استفاده هیچ مشکل خاصی از نظر راحتی کار و نشستن بر روی آن نداشتیم.

در مدت زمانی که این صندلی در اختیار ما بود، بهترین پوزیشن کار با آن نشستن در انتهای نشیمنگاه و تکیه دادن کامل به پشتی با زاویه حدود 10 تا 20 درجه بود. در چنین حالتی ساعتها کار با کامپیوتر و بازی بدون احساس خستگی به خوبی با آن انجام شد.

پشتی صندلی گودی کمر را به اندازه کافی می‌گیرد اما وجود یک کوسن برای پر کردن و پشتیبانی بیشتر در بخش کمر وضعیت نشستن را می‌توانست بهبود ببخشد. این تنها مورد انتقادی ماست.

در مدلهای پارچه ای، که قبل از TC200 یک مورد آن را از نزدیک بررسی کرده ایم، کیفیت پارچه، نرمی‌و استحکام آن فوق العاده بود.

مدلهای پارچه ای TC200 بهتر از مدلهای چرم مصنوعی می‌توانند برای پوست کاربرانی که حساسیت دارند و یا تعریق زیاد دارند، مناسب باشد.

در کل این صندلی یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده طولانی مدت با کامپیوتر است. استفاده از صندلی‌های گیمینگ ارگونومیک یکی از راه‌های توصیه شده از طرف پزشکان برای کاربرانی است که به صورت طولانی مدت از کامپیوتر استفاده می‌کنند.

صندلی گیمینگ کورسیر TC200 ضمن زیبایی و استحکام بسیار بالا، چه در مدلهای چرمی‌و چه در مدلهای پارچه ای، یک انتخاب خوب برای اتاق گیمینگ و یا حتی محل کار شماست.

دسته‌های صندلی به اندازه کافی محکم هستند. زاویه‌های تغییر حالت و جهت دسته‌ها کاملا متناسب با حالت نشستن کاربر امکان پذیر است و به دلیل حالت مثلثی ریزی که بر روی سطح آن طراحی شده، دستها به هنگام قرارگیری بر روی آن تعریق نمی‌کنند.

صندلی TC200 کورسیر، هم اکنون در خارج از ایران به قیمت حدودی 350 الی 400 دلار به فروش می‌رسد و در ایران این صندلی با گارانتی 18 ماهه الماس رایان ایرانیان با حدود قیمت 22 میلیون تومان در سراسر کشور قابل تهیه است.

با توجه به عملکرد کلی صندلی، طراحی ارگونومیک و رنگ آمیزی آن، نشان منتخب گیمرهای مجموعه مجله سخت افزار را به آن اعطا می‌کنیم.

مزایا:
 • الیاف نرم و طراحی ارگونومیک
 • مناسب برای کاربران متوسط و توپر
 • دارای یک کوسن برای پشتیبانی از گردن
 • مجهز به چرخهای قطور 7.5 سانتیمتری دوگانه
 • ابعاد مینیمالیستی صندلی جای زیادی در اتاق نمی‌گیرد
 • دسته‌های چهار جهته 4D با ساختاری محکم و با کیفیت
 • تمام اسکلت و پایه پنج پر صندلی از جنس فولاد ضد زنگ
 • جنس روکش کاملا مطلوب، چرمی‌ضد تعریق و یا پارچه ای خنک
 • ضمانت 18 ماهه الماس رایان ایرانیان نماینده ‌‌‌برند کورسیر در ایران
 • طراحی ظاهری صندلی امکان استفاده از آن را در دفاتر و ادارات هم می‌دهد
معایب:
 • اگر یک کوسن دیگر برای حمایت بیشتر از گودی کمر همراه آن ارائه می شد بهتر بود.
پیشنهاد سخت‌افزارمگ:
 • صندلی گیمینگ TC200 کورسیر را، به تمام کاربران، شامل گیمرها، اپراتورها، مدیران، و کارمندان، پیشنهاد می‌دهیم.
8.9امتیاز8.9راحتی9استحکام بدنه8.6کیفیت ساخت9امکانات9.1طراحی ظاهری8.8ارزش خرید

امتیاز: 4.0 از 5 (5 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورتی که نظر شما حاوی ناسزا، عبارات توهین‌آمیز و تهدید بوده و در تضاد با قوانین فعلی کشور باشد از انتشار آن بدون حذف موارد ذکر شده، معذوریم.
شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.